Kela Дексакель 50 мл

  • Kela Дексакель 50 мл
  • Kela Дексакель 50 мл
Kela Дексакель 50 мл
157 грн
Доступність:
В наявності
Бренд: Kela
Кількість:

Склад:

в 1,0 см3 препарату міститься 2,64 мг дексаметазону натрію фосфату (еквівалентно 2 мг дексаметазону); натрію ЕДТА, натрію цитрат, натрію метилпарагідроксибензоат, N метилпіролідон, соляна кислота, вода для ін'єкцій.
Препарат являє собою прозорий безбарвний розчин без запаху.
«Дексакел 02» випускається у флаконах з темного скла номінальним обсягом 50,0 см3.
Дексаметазон є синтетичним аналогом ГЛЮКОКОРТИКОСТЕРОЇДНИЙ гормону кори надниркових залоз - кортизолу (гідрокортизону). Він має протизапальну, протиалергічну, десенсибілізуючу, імунодепресивну, протишокову і антитоксичну дію. Мінералокортикоїдної ефект незначний.
Дексаметазон пригнічує всі фази запалення. Він пригнічує фосфоліпазу-А2, тим самим порушуючи утворенняпростагландинів і лейкотрієнів. Крім цього, дексаметазон стабілізує клітинні мембрани, мембрани лізосом, зменшує проникність капілярів, гальмує міграцію нейтрофілів і макрофагів у вогнище запалення і їх фагоцитарну активність, пригнічує проліферацію фібробластів і утворення колагену і цитокінів. Він також пригнічує синтез і порушує кінетику Т-лімфоцитів, знижує їх цитотоксичну активність. Дексаметазон має контринсулярного ефектом (стимулює глюконеогенез в печінці, знижує проникність мембран для глюкози, викликає гіперглікемію і глюкозурія).
Водні розчини дексаметазону швидко всмоктуються при внутрішньом'язовому або підшкірному введенні. Максимальні концентрації його в плазмі досягаються через 30 хвилин після введення. Дексаметазон добре розподіляється по організму. Фармакологічна дія зберігається протягом 2-4 днів.
Метаболізується дексаметазон в печінці, частково утворюючи кон'югати з глюкуроновою кислотою. Виводиться з сечею, в невеликих кількостях - з фекаліями.
Порядок застосування препарату
Дексакел 02 застосовують при неінфекційних гострих запальних процесах в скелетно-м'язової системи (при артритах, періартритах, тендовагінітах, бурситах, вивихах, міозитах, ударах); гострих інфекційних захворюваннях (на додаток до засобів етіотропної терапії); алергічних станах (астма, алергічні ураження шкіри, укуси змій); порушеннях обміну речовин (кетоз у великої рогатої худоби і токсемія вагітних у овець); для штучного викликання пологів у жуйних в останні терміни вагітності; при шокових і стресових станах (колапс, анафілаксія, травма).
Препарат Дексакел 02 вводять внутрішньом'язово, внутрисуставно; собакам допускається підшкірне введення. Внутрішньовенне введення препарату застосовують при терапії шокових станів.
Дозування
Як протизапально і антиалергічно:
собаки: 0,25-0,5 мл препарату / 5 кг маси тіла (0,1-0,2 мг дексаметазону / кг маси тіла);
коні, велика рогата худоба: 5-10 мл препарату / 400 кг маси тіла (2,5-5 мг дексаметазону / 100 кг маси тіла);
телята, вівці, кози: 1-2 мл препарату / 50 кг маси тіла (2-4 мг дексаметазону / 50 кг маси тіла).
При необхідності введення можна повторити через 2 дня у собак, через 3-4 дня у інших тварин.
Штучне викликання пологів у корів (застосовується в межах одного тижня до пологів): 2,5 мл препарату / 100 кг маси тіла (5 мг дексаметазону / 100 кг маси тіла).

Післяпологова токсемія і штучне викликання пологів у овець і кіз: 6 мл препарату / 50 кг маси тіла (2,5 мг дексаметазону / 10 кг маси тіла).
При шокових станах: повільне внутрішньовенне введення десятиразової протизапальної дози; можна повторити через 8-12 годин.
Внутрішньосуглобове введення: виходячи із зони ураження і маси тварини - 0,25-4 мл.
Побічні ефекти Дексакела: імунодепресія, при використанні в останньому триместрі вагітності - передчасні пологи, що супроводжуються затриманням посліду, мертвонародження, низькою масою потомства; при внутрішньосуглобовому введенні - дегенеративні зміни хряща і синовіальної рідини. У жуйних можливі шкірні реакції, геморагії, зниження молочної продуктивності; у собак (рідко) - перфорація товстого кишечника. При тривалому застосуванні препарату можуть спостерігатися симптоми гіперкортицизму (синдром Кушинга); при різкому припиненні терапії - симптоми гіпокортицизма.

Заходи попередження небажаних ефектів: тривале застосування препарату, по можливості, повинно перериватися періодами спокою. Припиняти терапію слід поступово. Перед внутрішньосуглобової ін'єкції необхідно видаляти з суглоба синовіальну рідину в обсязі, рівному обсягу введеного препарату.
При виникненні побічних ефектів по можливості проводять поступове зниження дози препарату і припиняють його застосування. Застосування препарату можна продовжити при легкому ступені прояву побічних ефектів з одночасним призначенням симптоматичної терапії (гіпотензивні або седативні препарати, препарати калію і кальцію, сечогінні засоби, антибіотики). При більш важкому ступені прояву побічних ефектів призначення препарату відміняють.
Протипоказання: діабет, гіперадренокортицизм (синдром Кушинга), остеопороз, ниркова і серцева недостатність, вагітність (за винятком випадків бажаної індукції пологів у жуйних), вірусні захворювання, епілепсія. Заборонено одночасне введення препарату з вакцинами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами: протигістамінні препарати і барбітурати знижують активність дексаметазону; естрогени - пролонгують його дію; взаємодія з фуросемідом підсилює гіпокаліємію. Дексаметазон знижує концентрацію в крові саліцилатів, зменшує час анестезії, викликаної барбітуратами.
Молоко заборонено використовувати в харчових цілях в період лікування препаратом і протягом 2 діб (6 доек) після його останнього застосування.
Забій тварин на м'ясо дозволяється не раніше ніж через 14 днів після останнього введення препарату. У разі вимушеного забою до закінчення терміну очікування м'ясо тварин може бути використано на корм м'ясоїдних тварин.
Заходи особистої профілактики
При роботі з препаратом слід дотримуватися загальноприйнятих правил особистої гігієни і техніки безпеки.
У разі виникнення ускладнень після застосування препарату, його використання припиняють, і споживач звертається в державну ветеринарну установу, на території якого він знаходиться. Ветеринарними фахівцями цієї установи проводиться вивчення дотримання всіх правил по застосуванню препарату відповідно до інструкції. При підтвердженні виявлення негативного впливу препарату на організм тварини ветеринарними фахівцями відбираються проби в необхідній кількості (не менше 3-х не розкрити флаконів препарату від серії, що викликала ускладнення) для проведення лабораторних випробувань, пишеться акт відбору проб і направляється в Державну установу «Білоруський державний ветеринарний центр »для підтвердження на відповідність нормативних документів.

Фільтри
Упаковка 50 мл