Коли покупець обирає сухий корм для собаки, важливим критерієм є низька ціна, а також популярність бренду. Проте досить часто ці критерії взагалі не пов'язані. Давате розглянемо, як обрати кращий сухий корм для собак?
По перше, потрібно визначитися чим саме Ви готові годувати - натуральною їжею, чи сухим кормом.
Змішувати харчування не можна, оскільки Ви не можете збалансувати по поживних речовинах у такій кількості, яку необхідно для собаки. Також при змішаному харчуванні спостерігається порушення роботи шлунково-кишкового тракту, знижена засвоюваність поживних речовин.
По друге, необхідно підібрати сухий корм для собак відповідно:
Потрібно пам'ятати, що збалансоване харчування це не лише чисте м'ясо, а й вміст овочів, фруктів, незамінних амінокислот, вітамінних та мінеральних добавок. Іноді собаки відмовляються від злаків та овочів, а іншим способом Ви не можете їх обдурити, тому вони недоотримують необхідні мікро- та макроелементи, особливо в певні періоди життя, коли харчування є важливою складовою швидкого одужання.
Декілька рекомендацій:
Важливим показником є смак. Лише потрібно дізнатися, що до смаку Вашому гурману. Хтось полюбляє м'ясо, хтось рибу. Якщо улюбленець дуже вередливий до харчування - можливо причина у перегодовуванні або додаванні ласощів чи натуральної їжі.
Всі сухі корми для собак відносяться до певного класу:
Корм економ класу — це дешевий корм для собак. Тут в основному спостерігається вміст сої, субпродуктів, відходів харчового виробництва. Добова норма такого корму більша, відповідно мішка корму вистачає на невеликий період часу. В ньому низьким рівень вітамінів, що вказує на обов'язковий курс вітаміно терапії для собак, особливо цуценят. Популярні бренди: Fincsi, Bavaro, Гав, Рекс.
Корми преміум класу містять тваринний білок високої якості, вітаміни та мінерали, овочі та злаки, які необхідні для собак. Проте такі корми можуть сировину не найвищої якості (субродукти та харчові відходи). Популярні бренди: JosiDog, 4Paws, Dog Chow, Prit Premium.
Сухий корм супер преміум класу для собак містить лише тваринний білок високої якості, натуральні консерванти, незамінні амінокислоти, вітаміни. Відсутні підсилювачі смаку, штучні барвники та консерванти. Добова доза раціону значно менша, корм більш поживний, містить приємний аромат. Популярні бренди: Josera для собак, Dr.Clauder's, Royal Canin, Pro Plan, Optimeal, Brit, Hill's, Green PetFood.
Сухий корм для собак класу холістик містить лише високоякісні білки, високий вміст м'яса, корисних добавок, пробіотиків. Такий корм не викликає порушення травлення, алергій та апетитний на смак, легко засвоюється.
Також існує певний рейтинг кормів для собак
Для швидкого вибору ми сформували певний рейтинг серед сухий кормів для собак.
Йозера для собак — це сухий корм з Німеччини супер преміум класу за доступною ціною. Даний бренд характеризується широким асортиментом залежно від віку, розміру, фізіологічних потреб. Також є значний різновид смаків: ягня, качка, лосось, курка, індичка.
Сухий корм для собак Доктор Клаудерс — це харчування супер преміум класу німецького виробника. Корм містить лише висоякісний вміст м'яса, незамінні амінокислоти та вітаміни. Ідеально підійде для цуценят та для собак дорослого віку певно розміру.
Сухий корм для собак ПроПлан для собак відноситься до супер преміум класу. Даний раціон включає високий рівень вітамінів та мінералів, не містить штучних барвників та консервантів. Також потрібно зауважити, що ПроПлан для собак містить лінійку лікувальних кормів. Це є важливим показником для зручності переходу від щоденного харчування до лікувальних дієт. Недоліком лише у лінійці даного бренду є незначний асортимент кормів залежно від смаку.
Даний бренд є досить популярний на ринку! Лише дана лінійка Роял Канін для собак представляє значний асортимент сухих кормів, лікувальних дієт та монопородних раціонів. Монопородний раціон — це збалансоване харчування для певної окремої породи зі спеціальною зручною формою крокетки. Наприклад, є корм для німецької вівчарки, боксера, йоркширського тер'єра, мопса, мальтези тощо. Інші бренди створили градацію за розміром собаки — дрібні, середні, крупні та гіганти.
Іноді, у певний період життя собака потребує певної дієти. Проте лікувальну дієту призначає ветеринарний лікар після обстеження.